ZÁPAL UCHA

K najčastejším príčinám zápalu ucha, teda zvukovodu, ušnice alebo vonkajšej časti bubienka patrí vírusová, bakteriálna alebo plesňová infekcia. V týchto prípadoch je obvykle zápal sprevádzaný silnou bolesťou, začervenaním kože a zvýšenou teplotou. K ďalším prejavom zápalu ucha patrí zaliehanie uší alebo porucha sluchu, výtok z ucha, svrbenie, opuchnuté uzliny alebo nevoľnosť. Charakteristická je bolesť a opuch ušnice a vonkajšieho zvukovodu. Zápal ucha môže vzniknúť aj v dôsledku alergickej reakcie, alebo v prípade, že sa vonkajší zvukovod upchá mazom. Ochorenie postihuje deti i dospelé osoby. Často vzniká v letných mesiacoch po kúpaní v znečistenej vode.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Pri kúpaní v špinavej, znečistenej vode, alebo pri pobyte v prašnom prostredí, sa môžu do ucha dostať baktérie, ktoré sú pôvodcom infekcie. Voda tiež môže do ucha vniknúť a nevytiecť. Časté problémy môžu trápiť aj osoby, ktoré trpia nadmerným vytváraním ušného mazu, ale aj tých, ktorí vykonávajú ušnú hygienu nesprávnym spôsobom.

PREVENCIA

Po kúpaní v prírodných nádržiach sa odporúča klásť dôraz na riadne vysušenie uší. Dôležitá je správne uskutočňovaná ušná hygiena. Všeobecne sa odporúča ucho nijako mechanicky nečistiť (napríklad pomocou vatových tyčiniek), prípadne čistiť len veľmi plytko tak, aby nedochádzalo k dráždeniu ušného bubienka vatovou tyčinkou. Najlepšou variantou pre ušnú hygienu je použitie ušných sprejov, ktoré maz zmäkčia.

 

PRODUKTY NA ZÁPAL UCHA

OTORIG- ušné a nosové kvapky

OTORIG – UŠNÉ A NOSOVÉ KVAPKY

Unikátne nosové a ušné kvapky s aktívnymi “Ozonidmi”.

Rýchlo znižujú zápal nosovej sliznice pri vírusovej, bakteriálnej alebo alergickej nádche. Výrazne uľavujú od bolesti a zápalu ucha a zvukovodu. Uvoľňujú ušný maz.

100% prírodné zloženie. Vhodné pre deti, dospelých a staršie osoby.

Recenzie zákazníkov

OTORIG – UŠNÉ A NOSOVÉ KVAPKY

Používam pre čistenie ušiek pre deti, nakvapkať a vytečený maz vytriem. Teraz mal syn nejaké ťažkosti po kúpaní, nakvapkali sme a ucho prestalo bolieť.

Lucie

OTORIG – UŠNÉ A NOSOVÉ KVAPKY

Vyskúšala som ušné kvapky Otorig a bola som veľmi spokojná. Často ma boleli uši, buď že mi do nich „nafúkalo“ pri športe alebo sa do nich dostali nejaké nečistoty a vznikol zápal. Kvapky mi od bolesti pomohli, krásne ich upokojili a navyše veľmi príjemne voňajú po olivovom oleji a bylinkách. Super produkt. Odporúčam rozhodne vymeniť aj za vatové tyčinky, ktoré vám môžu spôsobiť zranenia.

Michaela Vítková

OTORIG – UŠNÉ A NOSOVÉ KVAPKY

Používam a znovu som si objednal – som veľmi spokojný.

Josef Derka