NEUROFISIODOL – gél na neuropatie a neuralgie

14,36  s DPH

Inovatívny prípravok s aktívnymi “Ozonidy”.
Pre lokálnu liečbu periférnej neuropatie a neuralgie.
Znižuje bolesť, pocit mravčenia, svrbenie a brnenie. Pôsobí proti svalovej atrofii, zlepšuje funkcie svalov a nervov.

Tuba 40 ml

 

100% PRÍRODNÉ ZLOŽENIE:

 • OzoilE® (stabilné Ozonidy s vitamínom E acetátom)
 • Extrakt z kvetov Arniky horskej – má analgetický účinok. Pôsobí proti podliatinám, opuchom, svalovým a šľachovým léziám
 • Capsicum Annuum (výťažok z čiže papriky) – má analgetický a protizápalový účinok. Znižuje mediátory zápalu a zlepšuje funkciu svalov
 • Harpagofyt (čertov špár) – má protizápalový, analgetický a protireumatický účinok. Znižuje mediátory zápalu a zvyšuje pohyblivosť svalov a kĺbov
 • Výťažok z listov čiernych ríbezlí – posilňuje žily – má flebotonický a vazoprotektivní účinok. Je definovaný ako “prirodzený kortizón” a má protizápalový účinok
 • ARGININ, VALIN, ISOLEUCIN, LEUCINzlepšujú svalové napätie a pôsobí proti atrofiu svalov
 • GLUTAMIN – Inhibičný účinok periférneho neuro – prenosu
 • KYSELINA LIPOOVÁpôsobí proti oxidačným degeneratívnym procesom
 • PANTENOLprotizápalové pôsobenie. Podporuje obnovu a správnu funkciu myelínových obalov nervových vlákien

Popis

NEUROFIZIODOL emulgél na neuropatie a neuralgie

NEUROFIZIODOL je vysoko účinný 100% prírodný zdravotnícky prípravok na liečbu periférnej neuropatie a neuralgie (bolesťou nervov).

Účinná a prírodná alternatíva k rôznym lokálnym antimikrobiálnym a protizápalovým liekom a prípravkom. Je praktický a ľahko použiteľný.

NEUROFIZIODOL Obsahuje patentovanú zložku OzoilE®, ktorá je unikátna patentovanou kombináciou lokálneho ozónu a vysoko kvalitného olivového oleja.

NA ČO JE URČENÝ?

NEUROFIZIODOL je určený pre lokálne použitie pri liečbe periférna neuropatia a neuralgia rôznej etiológie. Znižuje pocit bolesti, svrbenie, mravenčenie a brnenie. Pôsobí proti svalovej atrofii a prispieva k regenerácii nervosvalovej funkcie.

AKO POUŽÍVAŤ?

Na vonkajšie lokálne použitie. Prípravok aplikujte priamo na postihnutú oblasť a masírujte, až sa úplne vstrebe. Nepoužívajte na poranenú kožu. Denné frekvencie aplikácie a celková doba liečby závisí na uváženia lekára. Prípravok sa odporúča používať dvakrát denne. Používajte na zdravú pokožku. Neaplikujte na sliznicu.

INŠTRUKCIE

Neužívajte vnútorne a uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte po vypršaní expirácie. Nepoužívajte, ak je balenie poškodené. Liek by sa nemal používať v prípade známej precitlivenosti na extrakt z čiže papriky. Po použití dôkladne opláchnite ruky vodou. Nie sú známe prípady vedľajších či alergických účinkov. Ak by nastali, prerušte používanie lieku a obráťte sa na svojho lekára.

ČO JE NEUROPATIE?

Periférna neuropatie je postihnutie ktorejkoľvek části periferného nervového systému. Ide o ochorenie, s ktorým k neurológovi mieria ľudia nejčastejšie. Častými prejavmi potom sú slabosť, znížená citlivosť a bolesť, ktorá postihuje predovšetkým ruky a nohy, ale môže postihnúť aj iné části tela.

 

Poškození jednoho nervu nebo celého svazku

Jednotlivé škodliviny narušujú nervy rôznymi spôsobmi. Niektoré spôsobí škody iba na jednom mieste jediného nervu, iné vytvorí neikoľko ďalších takýchto plôch na viac nervoch a dalšie poškodí celej zväzky. A práve podľa tohto rozloženia delia lekári neuropatia na:

 1. Mononeuropatie. Vznikajú na podklade poškodenia jedného nervu na jednom mieste. Ich nejčastejšou príčinou je mechanické poranenie alebo útlak (např. syndróm karpálného tunela), menej často vaskulitídy alebp útlak tumorom
 2. Mnohopočetná mononeuropatia. V tomto prípadr sa jedná o pár miestnycg poškodení niekoľkýa rôznych nervov, ktorá môžu vzniknúť súčasne alebo jedno po druhom. Postupným vývojom môžu splývať a imitovať polyneuropatie. Tento typ je často vyvolaný napríklad reumatoidnou artritídou, cukrovkou alebo vírusovými ochoreniami.
 3. Polyneuropatia. Tu dochádza k poškodeniu mnohých nervových vlákien. Najčastejšie sa polyneuropatia začína prejavovať na dolných končatinách brnením a zmenami citlivosti. Postupne sa pridáva svalová slabosť, ktorá môže viesť až k poruchám chôdze a státia. U väčšiny polyneuropatiou dochádza aj k poškodeniu vegetatívnych vlákien, čo sa môže prejavovať napríklad zmenami potenie, poruchami tráviaceho (zápcha alebo hnačky) a urogenitálneho systému (zadržiavanie moču alebo naopak jej neudržanie, sexuálne poruchy) či poruchami srdcovo-cievneho systému (ortostatická hypotenzia, tj. krátkodobé zníženie tlaku spôsobené zmenou polohy z ľahu do stoja).
 4. Postihnutie nervových zväzkov (plexopathia). Z nervových zväzkov býva najčastejšie zasiahnutá ramennej pleteň mechanickým poranením (napr. Pri autonehodách). Chirurgická liečba týchto poranení býva komplikovaná a s neistým výsledkom. Ďalej býva ramennej pletenec poškodený ionizačným žiarením, napr. 30 rokov po ožiarení karcinómu prsníka. Môže dôjsť aj k postihnutiu bedrovej pletene, a to v rámci cukrovky.

ČO JE OZOILE®?

OzoilE® je 100% prírodná alternatíva voči liekom a steroidom na kožu a sliznicu. Výrazne podporuje hojenie, pôsobí proti zápalu, bolesti, svrbenie. Pôsobí proti baktériám, vírusom a plesniam. Bez vedľajších a nežiaducich účinkov.

OzoilE®  je patentovaná zložka, ktorá aktivuje rastové mechanizmy pre opravu a obnovu tkaniva.

Ozoile® je unikátna kombinácia lokálneho ozónu a extra panenského olivového oleja, stabilizovaná vitamínom E acetátom.

Ozoile® obsahuje: OZONIDY z ozonizovaného extra panenského olivového oleja pôsobí protizápalovo a rýchlo zmierňujú bolesť. BIO-PEROXIDY z lokálneho ozónu dopravujú kyslík na postihnuté miesta a napomáhajú tak rýchlej obnove poškodenej funkcie. VITAMÍN E ACETÁT zvyšuje protizápalový účinok Ozonid.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “NEUROFISIODOL – gél na neuropatie a neuralgie”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *