ZÁPAL SLIZNICE NOSA

Zápal sliznice nosa je typický svojimi príznakmi, ktorými sú výtok z nosa, upchatie a nepriechodnosť nosa, prípadne kýchanie alebo svrbenie nosa. Pacienti postihnutí zápalom nosovej sliznice (nádchou) nie sú často schopní vykonávať každodenné činnosti. Zhoršuje sa kvalita spánku, sústredenie aj sociálna interakcia. Ochorenie je často sprevádzané bolesťou hlavy.

Nádcha sa delí do troch základných skupín: na infekčnú, alergickú a ostatné. V každej skupine ako príčina vyvolávajúca zápal nosovej sliznice pôsobí iný faktor. Zápal sliznice nosa je väčšinou súčasne sprevádzaný aj určitým stupňom zápalu sliznice prínosových dutín, nosohltana, prípadne aj sluchovej trubice a stredného ucha. Pokiaľ trpíte zápalom vonkajšieho ucha, alebo v ňom začínate pociťovať bolesť, používajte protizápalové ušné kvapky OTORIG.

Na rýchlu úľavu od zápalu nosovej sliznice odporúčame používať OTORIG nosový sprej. Pomáha znižovať množstvo mikróbov a nadmernú tvorbu hlienuČistí a uvoľňuje nosové cesty a znižuje zdurenie sliznice.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Prevažná časť zápalov býva spojená s prechladnutím, ktoré je zvyčajne vírusového pôvodu. Na sliznici oslabenej vírusovou infekciou sa potom môžu ľahšie rozmnožiť aj baktérie. OTORIG nosový sprej pomáha znižovať množstvo mikróbov na sliznici a pôsobí proti infekcii.

Ďalšou častou príčinou zápalu nosovej sliznice sú alergie. Tie môžu byť zapríčinené alergénmi vyskytujúcimi sa v okolí ako napríklad peľ, prach, roztoče, plesne či zvieracia srsť. Rovnako potápanie alebo lietanie, pri ktorých môže najmä u jedincov s anatomickou prekážkou v oblasti nosa a nosohltana (napr. vybočená nosová prepážka, nosové polypy, zväčšené nosohltanové mandle) dochádzať k poruche vyrovnávania tlaku medzi atmosférickým tlakom a tlakom vo vedľajších nosových dutinách môžu vyvolať zdurenie nosovej sliznice s prejavmi rovnakými ako pri zápale a bolesti hlavy. Medzi ďalšie rizikové faktory patria napríklad huby a plesne vyskytujúce sa vo vlhkých nevetraných priestoroch (staré archívy, pivnice…), cigaretový dym alebo smog v ovzduší.

PREVENCIA

Zápalu sliznice nosa, ktorý je spôsobený vírusovou infekciou, je možné predchádzať napríklad otužovaním a primeraným pohybom na čerstvom vzduchu, odporúča sa tiež zvýšený prísun vitamínov a pravidelný pohyb. Na prevenciu môžete používať tiež OTORIG nosový sprej, ktorý je vhodný aj pre dlhodobé používanie. V prípade alergickej nádchy je potrebné vyhýbať sa nadmernému dráždeniu alergénmi či užívať antihistaminiká.

OTORIG je zdravotnícká pomôcka. Čítajte starostlivo písomnú informáciu pre používateľov.

PRODUKTY PROTI ZÁNETU SLIZNICE NOSA

Vulvovagi - sprej na vaginálne zápaly

Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu.

OTORIG – NOSOVÝ SPREJ

Inovatívna zdravotnícka pomôcka s aktívnymi ozonidmi a s patentovanou zložkou OzoilE®.

Rýchlo znižuje zápal, opuch, podráždenie, svrbenie a pálenie nosovej sliznice. Pomáha znižovať množstvo mikróbov a nadmernú tvorbu hlienu. Čistí a uvoľňuje nosové cesty a znižuje zdurenie sliznice. Možno používať dlhodobo aj ako prevenciu.

Účinná 100% prírodná alternatíva k lokálnym antimikrobiálnym a protizápalovým liekom a prípravkom. Bez vekového obmedzenia.

Obsah balenia 20 ml.

11,40  s DPH

Objednajte do 12:00 a zásielku Vám doručíme najneskôr do 2 pracovných dní. | Na sklade > 5 ks

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40 €

Zvoľte počet kusov
K dostaniu aj v LEKÁRNIACH

Výhody nákupu tu na e-shope –  ozonidy.sk

 

expedícia do 24 hodin

od objednania

 

 

Ozonidy.cz - doprava ZDARMA

 

DOPRAVA ZADARMO

PRI OBJEDNÁVKE NAD 40 €

 

 

Ozonidy.cz - Dárek zdarma

KE KAŽDEJ OBJEDNÁVKE

VZORKA ZDARMA

Nad 60 € – Hygienický gél

ZADARMO

 

Ozonidy.cz - záruka 100% původu a kvality

 

Odborné poradenstvo

k produktom

 

 

Poznáte niekoho, komu by mohol OTORIG sprej pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

Ďalšie produkty na báze OZÓNU (OZONIDŮ)