ZÁPAL SLIZNICE NOSA

Zápal sliznice nosa je typický svojimi príznakmi, ktorými sú výtok z nosa, upchatie a nepriechodnosť nosa, prípadne kýchanie alebo svrbenie nosa. Pacienti postihnutí zápalom nosovej sliznice (nádchou) nie sú často schopní vykonávať každodenné činnosti. Zhoršuje sa kvalita spánku, sústredenie aj sociálna interakcia. Ochorenie je často sprevádzané bolesťou hlavy.

Nádcha sa delí do troch základných skupín: na infekčnú, alergickú a ostatné. V každej skupine ako príčina vyvolávajúca zápal nosovej sliznice pôsobí iný faktor. Zápal sliznice nosa je väčšinou súčasne sprevádzaný aj určitým stupňom zápalu sliznice prínosových dutín, nosohltana, prípadne aj sluchovej trubice a stredného ucha. Pokiaľ trpíte zápalom vonkajšieho ucha, alebo v ňom začínate pociťovať bolesť, používajte protizápalové ušné kvapky OTORIG.

Na rýchlu úľavu od zápalu nosovej sliznice odporúčame používať OTORIG nosový sprej. Pomáha znižovať množstvo mikróbov a nadmernú tvorbu hlienuČistí a uvoľňuje nosové cesty a znižuje zdurenie sliznice.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Prevažná časť zápalov býva spojená s prechladnutím, ktoré je zvyčajne vírusového pôvodu. Na sliznici oslabenej vírusovou infekciou sa potom môžu ľahšie rozmnožiť aj baktérie. OTORIG nosový sprej pomáha znižovať množstvo mikróbov na sliznici a pôsobí proti infekcii.

Ďalšou častou príčinou zápalu nosovej sliznice sú alergie. Tie môžu byť zapríčinené alergénmi vyskytujúcimi sa v okolí ako napríklad peľ, prach, roztoče, plesne či zvieracia srsť. Rovnako potápanie alebo lietanie, pri ktorých môže najmä u jedincov s anatomickou prekážkou v oblasti nosa a nosohltana (napr. vybočená nosová prepážka, nosové polypy, zväčšené nosohltanové mandle) dochádzať k poruche vyrovnávania tlaku medzi atmosférickým tlakom a tlakom vo vedľajších nosových dutinách môžu vyvolať zdurenie nosovej sliznice s prejavmi rovnakými ako pri zápale a bolesti hlavy. Medzi ďalšie rizikové faktory patria napríklad huby a plesne vyskytujúce sa vo vlhkých nevetraných priestoroch (staré archívy, pivnice…), cigaretový dym alebo smog v ovzduší.

PREVENCIA

Zápalu sliznice nosa, ktorý je spôsobený vírusovou infekciou, je možné predchádzať napríklad otužovaním a primeraným pohybom na čerstvom vzduchu, odporúča sa tiež zvýšený prísun vitamínov a pravidelný pohyb. Na prevenciu môžete používať tiež OTORIG nosový sprej, ktorý je vhodný aj pre dlhodobé používanie. V prípade alergickej nádchy je potrebné vyhýbať sa nadmernému dráždeniu alergénmi či užívať antihistaminiká.

OTORIG je zdravotnícká pomôcka. Čítajte starostlivo písomnú informáciu pre používateľov.

PRODUKTY PROTI ZÁNETU SLIZNICE NOSA

Vulvovagi - sprej na vaginálne zápaly

Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu.

OTORIG – NOSOVÝ SPREJ

Inovatívna zdravotnícka pomôcka s aktívnymi ozonidmi a s patentovanou zložkou OzoilE®.

Rýchlo znižuje zápal, opuch, podráždenie, svrbenie a pálenie nosovej sliznice. Pomáha znižovať množstvo mikróbov a nadmernú tvorbu hlienu. Čistí a uvoľňuje nosové cesty a znižuje zdurenie sliznice. Možno používať dlhodobo aj ako prevenciu.

Účinná 100% prírodná alternatíva k lokálnym antimikrobiálnym a protizápalovým liekom a prípravkom. Bez vekového obmedzenia.

Obsah balenia 20 ml.

11,72  s DPH

Objednajte do 12:00 a zásielku Vám doručíme najneskôr do 2 pracovných dní. | Na sklade > 5 ks

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40 €

Vianočný darček - PRODUKT ZADARMO podľa Vášho výberu k objednávke nad 63 € -> viac TU...

Zvoľte počet kusov
K dostaniu aj v LEKÁRŇACH

Recenzie zákazníkov

OTORIG nosový sprej 

Tento tovar mi veľmi pomáha pri liečbe chronického zápalu paranasalnej dutiny. Skoro by som povedal, že ho konečne dolečím.
Po roku kortikoidu, ktoré som už mohol vysadiť, som aktualne, pocitovo zdravý človek 👍.

Michal K.

OTORIG nosový sprej

Sprej mi vyhovuje hlavne preto, že ho môžem používať dlhodobo a nemusím sa báť, že na ňom budem závislá, ako to je pri iných sprejoch do nosa.

Kamila Malá

OTORIG nosový sprej

Kvapky na “zadnú nádchu” pomohli, ako jediné. V lekárni mi neponúkli nič, čo by mi pomohlo. Konečne som sa zbavila prehľtaní hlenov bez smrkania! Odporúčam

Martina Valešová

Výhody nákupu tu na e-shope –  ozonidy.sk

Expedícia do 24 hodin od objednania

Při objednávke nad 40 
doprava zdarma

Darčeky k objednávke nad
63 € , 83 €, 125 €
Poradíme Vám s výberom cez chat tu na e-shopu

Poznáte niekoho, komu by mohol OTORIG sprej pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

Ďalšie produkty na báze OZÓNU (OZONIDŮ)