Psoriáza: príznaky a tipy, ako si s ňou poradiť 

Objavila sa na Vašej koži psoriáza, ktorá svrbí, páli alebo len škaredo vyzerá? Hoci nejde o nákazlivé ochorenie, mali by ste začať s včasnou liečbou, aby sa mohla Vaša koža pekne zahojiť. Spoločne sa pozrieme, ako to môžete dosiahnuť.

Ako sa psoriáza prejavuje?

Psoriáza alebo lupienka je najčastejšie chronické ochorenie kože, pri ktorom dochádza k narušeniu funkcie imunitného systému (tzv. autoimunitné ochorenie). Lupienka sa môže vyskytovať kdekoľvek na tele, predovšetkým na lakťoch a kolenách, ale môže sa objaviť aj vo vlasoch. Nejedná sa o nákazlivé ochorenie, neprenáša sa dotykom. Psoriáza sa môže prejaviť v akomkoľvek veku, najviac sa však objavuje medzi 15 až 25 rokom života.

Opruzeniny
 
Príznaky psoriázy
  • Vyrážka alebo červené zápalové škvrny na koži, ktoré môžu byť pokryté olupujúcimi sa šupinami striebornej farby
  • Svrbenie, pálenie a bolesti kože, ktorá môže popraskať či krvácať
  • Problémy s nechtami na rukách i nohách, vrátane zmien farby
  • Šupiny, povlaky či chrasty vo vlasoch

Hoci zatiaľ nie je známa príčina vzniku psoriázy, poznáme účinné prípravky, ktoré môžu uľaviť práve od nepríjemného svrbenia, pálenia a začervenania kože. Odporúčame vyskúšať osvedčenú kombináciu prípravkov s aktívnymi ozonidmi a patentovanou zložkou OZOILE®.

PSOZOIL krém na lupénku

PSOZOIL krém na psoriázu

 
s aktívnymi ozonidmi a patentovanou zložkou OZOILE®

Trápi Vašu kožu psoriáza či iná forma dermatitídy? Siahnite po účinnom 100% prírodnom kréme PSOZOIL na psoriázu s obsahom aktívnych ozonidov a patentovanou zložkou OZOILE®. Vďaka tomuto zloženiu krém efektívne znižuje nielen zápal na koži, ale aj svrbenie, začervenanie, podráždenie, pálenie, vysušovanie či olupovanie pokožky. Zároveň pôsobí antimikrobiálne proti infekcii.

Krém PSOZOIL je určený na prevenciu a podporu liečby a hojenia psoriázy, dermatitídy a ďalších dermatologických ochorení. Pomáha obnoviť prirodzenú ochrannú funkciu pokožky, ktorú upokojuje a zvláčňuje.

PSOZOIL krém na psoriázu neobsahuje kortikoidy, farbivá ani alergény.

Podporte ešte viac hojenie pokožky

Vedľa aplikácie krému PSOZOIL odporúčame pre zvýšenie účinnosti používať pri hygiene IDROZOIL umývací a ošetrujúci roztok, ktorý taktiež obsahuje aktívne ozonidy s patentovanou zložkou OZOILE®. Je určený pre každodennú hygienu podráždenej, svrbivej či suchej pokožky tela a hlavy. Roztok IDROZOIL má upokojujúci účinok pri začervenaní, svrbení a pálení. Vhodný aj pre dojčatá a deti, ktoré môže postihovať napr. atopická či alergická dermatitída.

Aplikace IDROZOIL roztok

UPRAVTE SVOJ JEDÁLNIČEK

Zmena jedálnička môže mať rozhodne pozitívny vplyv na Váš boj s lupienkou. Odporúčame vyhnúť sa vyššiemu príjmu potravín, ktoré môžu oslabovať imunitný systém, predovšetkým teda priemyselne spracované potraviny, tučné, vyprážané jedlá, sladkosti, ale aj alkohol. Naopak si doprajte potraviny bohaté na živiny, vitamíny a antioxidanty, zaraďte do svojho jedálnička ryby aj strukoviny. Nezabúdajte aj na pitný režim, najlepšie zložený z čistej vody a nesladených čajov.

 

Ďalší výskyt psoriázy

Lupienka sa môže prejaviť aj ako postihnutie kĺbov, ktoré sa nazýva psoriatická artrídia. Ide o bolestivé kĺbové ochorenie, ktoré postihuje zhruba 10-30% ľudí so psoriázou. Pokiaľ patríte do tejto skupiny, odporúčame vyskúšať DOLAREN emulgél proti bolesti s aktívnymi ozonidmi a patentovanou zložkou OZOILE®, ktorý uľavuje od bolesti a podporuje hojenie kĺbových, svalových a šľachových zápalov, opuchov, podliatin a poranení.

 

Súprava na pokožku s psoriázou

Krém PSOZOIL + roztok IDROZOIL

Sada na pokožku s lupénkou

Skúsenosti zákazníkov

S týmto krémom máme skvelé skúsenosti, osvedčil sa nám, preto sme ho opätovne objednali.

Pavlína Veselá - PSOZOIL krém

Šupinatý, vysušený a podrážděný obličej je pryč!! Stačily mi tři aplikace. Děkuji

Mirka Vychodilová - PSOZOIL krém

Prípravok Idrozoil som použila na prejavy lupienky, ktoré sa po použití upokojili, mizne začervenanie a celkovo sa uvoľňuje napätie.

Zdeňka Štroblová, Strážné - IDROZOIL mycí a ošetřující roztok

Mrknite na náš e-shop a vyberajte zo širokej ponuky produktov Ozonidy.

Zdravotnícke pomôcky. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

Pripojte sa k nám na sociálnych sieťach a nezmeškajte tak už ani jednu novinku!

Ďalšie články

6 tipov, ako predísť bolesti svalov

6 tipov, ako predísť bolesti svalov

6 pravidiel, ako predísť bolesti svalov (a ako sa jej zbaviť)Tiež vás to slniečko láka von a dať si poriadne do tela? Ako si šport maximálne užiť a pritom predísť bolestiam z natiahnutých svalov?Ako bolesti svalov predísť?1) Rozohrejte sa Než začnete cvičiť, venujte...

Ako na zápaly genitálií u žien a mužov?

Ako na zápaly genitálií u žien a mužov?

AKO NA ZÁPALY GENITÁLIÍ U ŽIEN A MUŽOV?  Stretli ste sa už s nepríjemným, často až bolestivým pocitom v intímnej oblasti? Väčšina z vás určite odpovie kladne. Infekcie a zápaly genitálií sa objavujú v rôznych formách a trápia nielen ženy, ale aj mužov. Ich...