KVASINKOVÁ INFEKCIA

Ak baktérie, prirodzene sa vyskytujúce vo vagíne, nie sú schopné ustrážiť počet prítomných kvasiniek, dochádza u žien k vzniku kvasinkovej infekcie. Tá je zapríčinená kombináciou pre kvasinky priaznivých podmienok ako je vlhko, teplo, pokles imunity, stres či nedostatočná hygiena. Vaginálna mykóza nepatrí k pohlavne prenosným infekciám. Jej liečba je pomerne jednoduchá. Medzi typické príznaky patrí svrbenie a začervenanie intímnych partií, pálenie pri močení, opuch intímnych partií či výtok.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Prežívanie kvasiniek v pošve ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. Hormonálne pomery v organizme, tie sa menia napríklad v tehotenstve, pri menštruačnom cykle, pri užívaní antikoncepcie s vysokým obsahom estrogénu. Ďalším faktorom je stav imunitného systému, mechanická traumatizácia pošvy, narušenie stability pH v pošve alebo napríklad užívanie antibiotík. K vzniku infekcie môže prispievať aj nepriedušná spodná bielizeň s obsahom silónu, prechladnutie, používanie parfumovaných toaletných pomôcok, dlhodobé nosenie mokrých plaviek, nadmerné používanie mydiel v intímnej hygiene.

PREVENCIA 

Na prevenciu kvasinkovej infekcie sú dôležité správne hygienické návyky. Bežné mydlá môžu intímne partie podráždiť, používať by sa mali výhradne len tie prostriedky, ktoré sú k intímnej hygiene určené. Počas menštruácie je dôležité časté menenie hygienických pomôcok. Čo sa odevov týka, je dobré vyvarovať sa spodnej bielizni zo syntetických materiálov, ďalej tiež príliš tesnej spodnej bielizni alebo džínsom.

PRODUKTY NA KVASINKOVÚ INFEKCIU

Vulvovagi - sprej na vaginálne zápaly

VULVOVAGI – SPREJ NA VAGINÁLNE ZÁPALY

Unikátny, vysoko účinný sprej na báze “Ozonidov”.

Určený na hojenie a prevenciu vaginálnych zápalov a infekcií. Obnovuje správne fyziologické funkcie vagíny-vulvy. Normalizuje vaginálny ekosystém. 100% prírodné zloženie.

URČENÝ PRI ŤAŽKOSTIACH

zápaly a infekcie (bakteriálne, vírusové, kvasinkové)
výtok, svrbenie, pálenie
vaginálna suchosť

Recenzie zákazníkov

VULVOVAGI – SPREJ NA VAGINÁLNE ZÁPALY

Vždy po mesiačikoch mávam svrbenie v okolí genitálií. Používam Vulvovagi, ako dovnútra na sliznicu, tak aj zvonka. O 2 dni mám po probléme. Som s Vulvovagi spokojná.

Jana Součková

VULVOVAGI – SPREJ NA VAGINÁLNE ZÁPALY

S produktom som veľmi spokojná. Pomohol mi od zápalu už po niekoľkých použitiach.

Karolína Kubíčková