AKO NA ZÁPALY GENITÁLIÍ U ŽIEN A MUŽOV?

 

Stretli ste sa už s nepríjemným, často až bolestivým pocitom v intímnej oblasti? Väčšina z vás určite odpovie kladne. Infekcie a zápaly genitálií sa objavujú v rôznych formách a trápia nielen ženy, ale aj mužov. Ich vážnosť sa môže líšiť od miernych a dočasných ťažkostí až po závažné a dlhodobé ochorenia. V tomto článku vám poradíme, ako na účinnú a dlhodobú prevenciu týchto zápalov, aké typy zápalov vás môžu postihnúť a po akých produktoch siahnuť pre rýchlu úľavu.

Príčiny vzniku zápalu genitálií

Existujú rôzne príčiny vzniku zápalu ženských a mužských genitálií, ktoré následne vyžadujú individuálnu diagnostiku a liečbu. Medzi najviac uvádzané príčiny sa radia:

  • zlé hygienické návyky
  • hormonálne zmeny
  • oslabená imunita
  • rizikový pohlavný styk
  • zvýšená konzumácia cukru
  • stres

 

Záněty genitálií

Poznáte najčastejšie infekcie a zápaly genitálií?

Zdanlivo drobné problémy môžu vyvolať nepríjemné a niekedy aj dlhodobé narušenie intímnej pohody. Je dôležité, aby ste vnímali signály svojho tela a včas zakročili, pokiaľ je niečo v neporiadku. Poďme si spoločne predstaviť 4 najčastejšie infekcie a zápaly postihujúce ženské aj mužské genitálie vrátane ich príznakov:

1) Kvasinková infekcia

Jedná sa o najrozšírenejšiu infekciu postihujúcu ženské i mužské intímne partie. K rozvoju kvasinkovej infekcie, ktorá môže prerásť v mykotický zápal, dochádza v prípade, že prirodzene sa vyskytujúce baktérie v tele nie sú schopné ustrážiť množstvo prítomných kvasiniek v genitáliách. Najčastejšie v dobe oslabenia imunity tak dochádza k premnoženiu kvasiniek. Medzi typické príznaky kvasinkovej infekcie patrí pálenie pri močení, svrbenie a začervenanie genitálií, bolestivosť či biely hrudkovitý výtok bez zápachu.

2) Bakteriálny zápal

Dochádza k nemu v prípade nerovnováhy vaginálnej mikroflóry, teda pri znížení kyslosti v pošve. Následkom toho je premnoženie škodlivých baktérií. Hlavným príznakom bakteriálnej infekcie je zapáchajúci vodnatý výtok šedivej farby (zápach môže pripomínať rybinu). Ďalej je typická začervenaná, teplá a zdurená koža genitálií, citlivá na dotyk.

3) Vírusová infekcia

Zápaly sú spôsobované herpetickými vírusmi a papilomavírusmi. Pre herpetické vírusy je typický bolestivý priebeh zápalu predovšetkým svrbenie a pálenie s výskytom oparov v intímnej oblasti. Naopak papilomavírusové zápaly sú nebolestivé. V prípade vírusových zápalov je nutná včasná diagnóza a cielená liečba.

4) Pohlavne prenosné choroby

Pohlavné choroby sú nebezpečné infekčné ochorenia, ktoré sa prenášajú prevažne počas sexuálneho styku. Tieto infekcie môžu spôsobiť širokú škálu zdravotných komplikácií, pokiaľ nie sú liečené včas. Medzi najčastejšie pohlavne prenosné infekcie patrí napr. chlamýdia (často nepoznaná), syfilis, kvapavka (prejavuje sa hnisavým zápalom močovej trubice) alebo trichomoniáza (typickým príznakom je zapáchajúci výtok žltozelenej farby).

Ak máte podozrenie na akúkoľvek z týchto infekcií alebo zápalov, odporúčame kontaktovať svojho lekára, ktorý určí diagnózu a nasadí liečbu.

Záněty genitálií

Ako predísť vzniku infekcie alebo zápalu?

Na prevenciu vzniku infekcie sú kľúčové najmä správne hygienické návyky, teda pravidelná a dôsledná hygiena. Bežné mydlá môžu intímne partie podráždiť, a preto by sa mali používať prostriedky, ktoré sú na intímnu hygienu určené. Na hygienu intímnych partií u žien aj mužov odporúčame zvoliť IDROZOIL špeciálny umývací a ošetrujúci roztok.

U žien je počas menštruácie veľmi dôležité časté menenie hygienických pomôcok. Čo sa odevov týka, je dobré vyvarovať sa spodnej bielizni zo syntetických materiálov, nevhodné sú tiež príliš tesné nohavice.

Odporúča sa tiež vyvážená pestrá strava s obmedzením vyššej konzumácie cukru.

Po akých produktoch siahnuť?

V prípade vaginálneho zápalu, infekcie alebo pri zápale žaluďa či predkožky penisu, zvoľte zdravotnícke pomôcky na hojenie aj prevenciu. Vyskúšajte inovatívne 100% prírodné zdravotnícke pomôcky Ozonidy. Sú šikovnými pomocníkmi na obnovenie pohody v intímnych partiách.

vulvovagi - sprej na vaginální záněty a infekce

VULVUVAGI sprej: Určený na hojenie aj prevenciu, pôsobí protizápalovo, eliminuje baktérie, vírusy, plesne a kvasinky. Pomáha pri problémoch ako sú svrbenie, pálenie, začervenanie, opuch, výtok, vaginálna suchosť. Normalizuje vaginálny ekosystém.

Banival - krém na záněty předkožky a žaludu penisu

BANIVAL krém na zápaly žaluďa a predkožky penisu: Na hojenie a úľavu od ťažkostí v prípade zápalu. Slúži tiež na prevenciu. Pôsobí silne protizápalovo a antimikrobiálne. Uľavuje od podráždenia, svrbenia a pálenia v intímnych partiách.

IDROZOIL roztok na mytí a ošetření pokožky

IDROZOIL umývací a ošetrujúci roztok: 100% prírodný prípravok na každodennú hygienu. Je určený na umývanie a ošetrenie suchej, podráždenej, zapálenej kože, sliznice a svrbivej pokožky tela a hlavy. Je vhodný na použitie aj počas tehotenstva a menštruačného cyklu.

Prečítajte si skúsenosti našich zákazníkov

 

Používam už rok a pol pravidelne 2x týždenne a od tej doby neviem čo je to mykóza alebo zápal močových ciest. Mám po ňom príjemný pocit aj na konci menštruácie, vzhľadom k mojej alergii na laktózu som mávala nižšie pH v pošve a vďaka používaniu tohto spreja je všetko v poriadku.

Marcela L. - VULVOGAGI SPREJ

Našla som tento prípravok náhodne na internete, vyskúšala ho pre dlhodobé vaginálne problémy so svrbením a bola som hneď po prvých aplikáciách milo prekvapená, naozaj zaberá. Používam aj umývaciu emulziu Idrozoil gél a objednávam znova ďalšie balenie ako gélu, tak vaginálneho spreja, oboje výborne pomáha.

Iveta P. - VULVOGAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

Môžem odporučiť. Banival mi rýchlo uľavil od svrbenia, pálenia a zápalu.

Boris - BANIVAL KRÉM

Na našom e-shope nájdete odporúčané kombinácie produktov Ozonidy na zápaly genitálií,
vhodné k hojeniu i na prevenciu vzniku, za výhodnú cenu.
Přípravky na vaginální záněty

SÚPRAVA NA VAGINÁLNE ZÁPALY

VULVOVAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

Zdravotnícke pomôcky. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

Pripojte sa k nám na sociálnych sieťach a nezmeškajte tak už ani jednu novinku!

Ďalšie články

6 tipov, ako predísť bolesti svalov

6 tipov, ako predísť bolesti svalov

6 pravidiel, ako predísť bolesti svalov (a ako sa jej zbaviť)Tiež vás to slniečko láka von a dať si poriadne do tela? Ako si šport maximálne užiť a pritom predísť bolestiam z natiahnutých svalov?Ako bolesti svalov predísť?1) Rozohrejte sa Než začnete cvičiť, venujte...