BOLESŤ SVALOV

Bolesti svalov môžu mať mnoho príčin. Medzi najčastejšie príčiny bolesti svalov patrí zranenie, natiahnutie či natrhnutie svalov pri športových aktivitách. Poškodený sval môže následkom zápalu začať bolieť a opúchať. Bolesť môže byť mierna a nemusí vás obmedzovať v bežnom dennom živote, alebo naopak môže byť až tak intenzívna, že nebudete schopní daný sval používať.

LIEČBA

Väčšina bolestí svalov počas niekoľkých dní prejde. Na zmiernenie bolesti môžete užívať vnútorne lieky proti bolesti alebo zvonka krémy či gély (alebo kombináciu oboch), ktoré znižujú opuch a pomáhajú liečiť zápal. V prípade, že je bolesť veľmi intenzívna, navštívte lekára. Nemenej dôležitý je tiež odpočinok, ktorý pomôže k regenerácii daného svalu.

BOLESŤ KĹBOV

Bolesti kĺbov mávajú závažnejšie príčiny oproti bolesti svalov. Medzi 5 najčastejších chorôb postihujúcich kĺby patrí: reumatoidná artritída, artróza, osteoporóza, Bechterevova choroba a burzitída.

Reumatoidná artritída je zápalové autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje nevratné poškodenie chrupaviek a kostí kĺbov. Napadnuté však môžu byť aj oči, srdce a pľúca, čo môže spôsobovať kardiovaskulárne a respiračné ochorenia. Artritída sa spája s chronickou bolesťou a stuhnutosťou. Vykonávanie niektorých bežných činností je často vplyvom artritídy obmedzené, čím sa znižuje pacientova kvalita života.

Artróza je degenerácia kostnej chrupavky v dôsledku nadmerného opotrebenia a preťažovania kĺbov. Toto ochorenie sa týka predovšetkým staršej generácie.

PRÍČINA VZNIKU

Príčina vzniku reumatoidnej artritídy bohužiaľ nie je dodnes známa. Medzi rizikové faktory, ktoré môžu prispieť k rozvinutiu tejto choroby patrí: vysoký vek, imunosupresívna liečba, systémové reumatické choroby či diabetes mellitus. Ďalej tiež vystavovanie sa tabakovému dymu alebo zvýšená telesná hmotnosť.

Vznik artrózy môže súvisieť s nadmerným zaťažením kĺbov, nedostatkom pohybu, obezitou, dedičnosťou, diabetom, jednostrannou záťažou či športom.

LIEČBA 

Reumatoidná artritída je nevyliečiteľné ochorenie, preto sa liečba sústredí na zmiernenie príznakov. Tomu pomáha užívanie liekov, krému či gélov proti bolesti a zmiernenie zápalu a fyzioterapia.

Rovnako ako u artritídy, ani artróza sa nedá úplne vyliečiť. Liečba je zameraná predovšetkým na spomalenie procesu degenerácie kĺbov. Na docielenie tohto efektu sa využívajú špeciálne cvičenia, masáže, elektroterapia, magnetoterapia,  všetko väčšinou s kombináciou užívania liekov a ďalších prípravkov na zmiernenie bolesti (krémy či gély).

PRODUKTY NA ZÁPAL A BOLESŤ SVALOV, ŠLIACH A KĹBOV

DOLAREN- emulgél proti bolesti

Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu.

DOLAREN – EMULGÉL PROTI BOLESTI

Unikátny emulgél s aktívnymi Ozonidy.

Rýchlo uľavuje od traumatickej, artritickej a reumatickej bolesti. Výrazne pomáha pri hojení zápalov, podliatin, opuchu, svalových a šľachových poraneniach.

100% prírodné zloženie. Vhodný pre deti, športovcov, dospelých a staršie osoby. Možno aplikovať aj súčasne s diatermiou, ultrazvukovou a elektroforéznou magnetickou liečbou.

11,16 15,08  s DPH

Objednajte do 12:00 a zásielku Vám doručíme najneskôr do 2 pracovných dní. | Na sklade > 5 ks

Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40 €

Vianočný darček - PRODUKT ZADARMO podľa Vášho výberu k objednávke nad 63 € -> viac TU...

Zvoľte počet kusov
K dostaniu aj v LEKÁRŇACH

Recenzie zákazníkov

DOLAREN – EMULGÉL PROTI BOLESTI

Kúpila som si krém Dolaren na boľavú krčnú chrbticu, tiež mi manžel masíroval, naozaj musím pochváliť účinok. Teraz používam na zápästie a šľachu, s bandážou na noc naozaj účinná úľava, cez deň rôzne dvíham syna cca. 9 kg a naozaj mi tento krém pomáha.

Lucia Hašková, Jesenice

DOLAREN – EMULGÉL PROTI BOLESTI

Kúpila som prípravok, na bolesti svalov na chronickú boreliózu a že som ich už vyskúšala nespočet, musím povedať že som priamo v šoku ako zaberá na stuhnutosť, akoby svaly skutočne dostali dávku kyslíka. Vrelo odporúčam, je to výnimočný produkt svojím zložením.

Michaela Blechová

DOLAREN – EMULGÉL PROTI BOLESTI

Prípravky pomáhajú a môžem len odporučiť.

Ondřej Velek, Chroboly

Výhody nákupu tu na e-shope –  ozonidy.sk

Expedícia do 24 hodin od objednania

Při objednávke nad 40 
doprava zdarma

Darčeky k objednávke nad
63 € , 83 €, 125 €
Poradíme Vám s výberom cez chat tu na e-shopu

Poznáte niekoho, komu by mohol DOLAREN pomôcť?
Pošlite mu odkaz na túto stránku kliknutím na ikonu nižšie.

Ďalšie produkty na báze OZÓNU (OZONIDŮ)