ALERGIA NA PEĽ: PRÍZNAKY, AKO IM PREDCHÁDZAŤ A AKO ich ZMIERNIŤ

Alergia na peľ je bežné ochorenie, ktoré trápi mnoho ľudí po celom svete. Alergické reakcie na peľ sa najčastejšie prejavujú ako nádcha, svrbenie očí a kýchanie. Tieto príznaky môžu byť veľmi rušivé a môžu negatívne ovplyvniť kvalitu života. Našťastie existujú spôsoby, ako tieto symptómy alergie zmierniť.

AKO SA PREJAVUJE ALERGIA NA PEĽ?

Medzi príznaky alergie patria:

  • Nádcha
  • Kýchanie
  • Nadmerná tvorba hlienu
  • Znížená koncentrácia
  • Astma
  • Nízky krvný tlak
  • Žihľavka
  • Ekzém
  • Podráždenosť
  • Vyčerpanosť a poruchy spánku
  • Svrbenie a slzenie očí
  • Bolesť hlavy
  • Dýchavičnosť
Příznaky alergie na pyl

EXISTUJE VOĽNE PREDAJNÝ PROSTRIEDOK, KTORÝ MI OD PRÍZNAKOV PEĽOVEJ ALERGIE MÔŽE UĽAVIŤ?

Odporúčame OTORIG nosový sprej, ktorý môže pomôcť zmierniť príznaky alergie, ako sú nádcha, kýchanie a nadmerná tvorba hlienu.

Tento inovatívny zdravotnícky prostriedok obsahuje aktívne ozonidy s patentovanou zložkou OzoilE, ktorá znižuje zápal, opuch, podráždenie, svrbenie a pálenie nosovej sliznice. Pomáha znižovať množstvo mikróbov a nadmernú tvorbu hlienu. Čistí a uvoľňuje nosové cesty a znižuje zdurenie sliznice.

OTORIG NOSOVÝ SPREJ 20 ML

Nosový sprej OTORIG vytvára ochranný mukoadhezívny lipidový film a pomáha k obnoveniu optimálneho stavu nosovej sliznice, čo môže byť považované za výhodu pre osoby trpiace alergiou na peľ.

OTORIG nosový sprej je 100% prírodnou alternatívou ku kortikoidom, lokálnym antimikrobiálnym a protizápalovým liekom a prípravkom. Je vhodný pre všetky vekové skupiny. Jeho farmakologický mechanizmus účinku nie je návykový a nevzniká naň rezistencia. OTORIG nosový sprej je možné používať dlhodobo aj ako prevenciu.

Pokiaľ teda trpíte alergiou na peľ a hľadáte účinné spôsoby, ako zmierniť jej príznaky, môže byť OTORIG nosový sprej pre vás tou správnou voľbou.

AKO ZMIERNIŤ PRÍZNAKY ALERGIE?

Okrem použitia nosového spreja existujú aj ďalšie spôsoby, ako zmierniť prejavy alergie na peľ. Jedným z najdôležitejších je vyhnúť sa kontaktu s peľom, pokiaľ je to možné.

Ďalším spôsobom, ako zmierniť prejavy alergie na peľ, je užívanie antihistaminík, ktoré pomáhajú znižovať alergické reakcie. Avšak užívanie týchto liekov by malo byť konzultované s lekárom.

AKO ZNÍŽIŤ KONTAKT S PEĽMI?

Pri liečbe je zásadné vyhnúť sa alergénu. Úplne sa peľom vyhnúť je však nemožné, vzduchom sa prenáša aj na veľké vzdialenosti.

 1. Preventívnym opatrením je nechodiť na prechádzky prírodou pri suchom a veternom počasí. Ráno a po daždi býva peľov vo vzduchu najmenej.
 2. Sledujte predpoveď alergénov vo vzduchu a v prípade veľkého množstva, pokiaľ možno, vôbec nevychádzajte von.
 3. Vetrajte skôr v noci. Filtrujte peľ závesom alebo si kúpte špeciálnu peľovú sieť do okna doma aj v aute.
 4. Po návrate z prírody si vždy umyte tvár (a nezabudnite okúpať aj vášho psíka).
 5. Dôležité je tiež častejšie a dôkladnejšie upratovanie.
 6. Zvážte aj kúpu čističky vzduchu.
 7. Pravidelne si preplachujte nos. Pri akútnom zápale odporúčame na preplach roztok ActiMaris Sensitiv.
 8. Zaobstarajte si kvalitný, vzduchotesný vysávač s HEPA filtrom, ktorý zadrží aj tú najminiatúrnejšiu čiastočku.
 9. Zaobstarajte si antialergickú posteľnú bielizeň, perte ju každý týždeň aspoň na 60 °C.

Je však dôležité si uvedomiť, že tieto rady a tipy nemusia byť pre každého účinné. Preto je vždy najlepšia osobná konzultácia s odborníkom, najlepšie alergológom a dodržiavať jeho odporúčania.

 

BABSKÉ RADY – ČO POMÁHA PRI ALERGII?

Aj keď babské rady a domáce tipy nemôžu nahradiť lekársku starostlivosť a odporúčania, niektoré z nich môžu pomôcť zmierniť mierne príznaky alergie na peľ.

Tu je niekoľko tipov:

 • Pite bylinkové čaje – napríklad žihľavový, môžu pomôcť zmierniť alergické príznaky, pretože obsahujú prírodné antihistaminiká.
 • Relaxujte a vyhýbajte sa stresu.
 • Posilnite svoj imunitný systém extra dávkou kvalitného spánku aj živín. Pokiaľ budete unavení, symptómy sa môžu zhoršiť.

ZÁVEROM:

Alergické ochorenia, vrátane sennej nádchy, alergií na lepok a na laktózu sa v posledných desiatich rokoch dramaticky zvýšili. Lieky na alergiu iba zmierňujú príznaky. Skúste posilniť svoj imunitný systém, nezabúdať na odpočinok, obmedziť alkohol a kofien a potraviny bohaté na histamín (mlieko, čokoláda, arašidy, cukor, pšenica, citrusy).

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

Prajeme vám krásnu jar bez alergií!

Ozonidy a ActiMaris sú zdravotnícke pomôcky. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.