2 jednoduché kroky, ako redukovať akné

Akné je jedno z najrozšírenejších kožných ochorení. Akné sa môže prejaviť v priebehu celého života. Deti, dospievajúcich i dospelých dokáže potrápiť nepríjemnými a bolestivými prejavmi a tiež otriasť sebavedomím. Ako si s akné poradiť?

Pozrite sa na dva kroky, ktoré vám môžu v boji s akné pomôcť.

 

1. Zamerajte sa na prevenciu

jak na akné

Pred vznikom nových vyrážok vám môže pomôcť niekoľko tipov.

  • Pupienky neškriabte, predídete tak zaneseniu infekcie a jej rozšíreniu do okolia.
  • Pravidelne meňte obliečky a uteráky, sú to miesta, kde sa vo vlhku a teple darí množeniu baktérií. Čistite telefón a ďalšie veci, ktoré sa dotýkajú oblasti, kde sa vám akné tvorí. U akné na tvári to môže byť aj napríklad helma na šport, slúchadlá a pod.
  • Dôležitá v prevencii je aj vyvážená pestrá strava. Odporúča sa tiež obmedziť alkohol a fajčenie. Odporúča sa obmedziť príjem cukrov, alkoholu a fajčenia a zvýšiť príjem nesladených tekutín.
  • Vhodné je doplniť vitamíny a minerály. Ak neviete, ktoré zvoliť, poraďte sa so svojím lekárom.

2. Pravidelne sa starajte o svoju pleť

ActiMaris v létě bodnutí hmyzem

Pleť s akné čistite každý deň ráno a večer, aby ste znížili bakteriálnu nálož a zbavili sa ďalších nečistôt a mastnoty.

Na čistenie a následnú starostlivosť odporúčame kombináciu produktov IDROZOIL umývacieho roztoku a ACNOZOIL krému. Sú to účinné a zároveň šetrné prípravky, ktoré vám môžu pomôcť zmierniť prejavy akné.

Použitie je jednoduché. Navlhčenú pokožku najskôr umyte pomocou roztoku IDROZOIL a opláchnite vodou. IDROZOIL pôsobí antimikrobiálne, pleť čistí a hydratuje. Neobsahuje látky Sodium Lauryl Sulfate (SLS) ani Sodium Laureth Sulfate (SLES), ktoré bežne obsahuje väčšina mydiel a ktoré pri dlhodobom používaní môžu pokožku vysušovať, dráždiť a akné tak zhoršovať.

Po vyčistení aplikujte ACNOZOIL krém na pleť alebo pokožku s akné kdekoľvek inde na tele. ACNOZOIL krém eliminuje infekciu, znižuje zápal, podráždenie, začervenanie a svrbenie. Znižuje tvorbu kožného mazu a tzv. čiernych bodiek a znižuje riziko vzniku pigmentových škvŕn a jaziev po akné.

ACNOZOIL aj IDROZOIL môžete používať na akné kdekoľvek na pokožke tela, vrátane akné na krku a dekolte, akné na chrbte atď.

Zaujali vás produkty starostlivosti o pleť s akné? Využite zľavu 10% na výhodnú súpravu produktov ACNOZOIL a IDROZOIL.

Viete o niekom, komu by článok mohol pomôcť? Zdieľajte odkaz na tento článok.

Prajeme vám krásnu pokožku bez akné!

Ozonidy sú zdravotnícke pomôcky. Čítajte písomnú informáciu pre používateľov.