Kvasinková infekcia

KVASINKOVÁ INFEKCIA
Ak baktérie, prirodzene sa vyskytujúce vo vagíne, nie sú schopné postrážiť počet prítomných kvasiniek, dochádza u žien k vzniku kvasinkovej infekcie. Tá je zapríčinená kombináciou pre kvasinky priaznivých podmienok ako je vlhko, teplo, pokles imunity, stres či nedostatočná hygiena. Vaginálna mykóza nepatrí k pohlavne prenosným infekciám. Jej liečba je pomerne jednoduchá. Medzi typické príznaky patrí svrbenie a začervenanie intímnych partií, pálenie pri močení, opuch intímnych partií či výtok.

RIZIKOVÉ FAKTORY
Prežívanie kvasiniek v pošve ovplyvňuje hneď niekoľko faktorov. Hormonálne pomery v organizme, tie sa menia napríklad v tehotenstve, pri menštruačnom cykle, pri užívaní antikoncepcie s vysokým obsahom estrogénu. Ďalším faktorom je stav imunitného systému, mechanická traumatizácia pošvy, narušenie stability pH v pošve alebo napríklad užívanie antibiotík. K vzniku infekcie môže prispievať aj nedýchateľná, silonová spodná bielizeň, prechladnutie, používanie parfémovaných toaletných pomôcok, dlhodobé nosenie mokrých plaviek, nadmerné používanie mydiel v intímnej hygiene.

PREVENCIA PROTI KVASINKOVEJ INFEKCII

Pre prevenciu kvasinkovej infekcie sú dôležité správne hygienické návyky. Bežné mydlá môžu intímne partie podráždiť, používať by sa mali výlučne len tie prostriedky, ktoré sú na intímnu hygienu určené. Počas menštruácie je dôležité často meniť hygienické pomôcky. Čo sa týka odevov, je dobré vyvarovať sa spodnej bielizni zo syntetických materiálov, ďalej tiež príliš tesnej spodnej bielizni alebo džínsom.

PRODUKTY PROTI KVASINKOVEJ INFEKCII 

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov